Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Na skok z velkoměsta

22.02.2022

Plánujete dojet na turnaj s předstihem a spojit ho s letní dovolenou? Nevíte, jak vyplnit volný čas mezi hracími dny?
Podívejte se na naše tipy na výlety v okolí Brna, ať nuda nemá šanci.

 

 

Propast Macocha

Propast Macocha patří k oblíbeným místům turistů a určitě stojí za návštěvu. Jde o nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a a je součástí komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka suché části propasti je 138,4 m, na jejím dně se nachází Horní (hloubka 11 m) a Dolní macošské jezírko (hloubka min. 50 m).

Jeskyně Balcarka má 5 metrů vysoký vchod, který je známý odnepaměti a byla zde nalezena ohniště a různé nástroje ze starší doby kamenné a kosti čtvrtohorních zvířat.

 

Klášter Rosa Coeli

Zřícenina kláštera Rosa Coeli (Růže nebes) se nachází na okraji města Dolní Kounice. Jeho areál se zříceninou klášterního kostela z roku 1181 s barokní rezidencí je chráněn jako kulturní památka.

 

Hrad a zámek Dolní Kounice

Zámek Dolní Kounice je renesanční zámek, který stojí nedaleko zříceniny kláštera Rosa Coeli. Původně se jednalo o gotický hrad, jenž byl v 16. a 17. století přestavěn na reprezentativní šlechtické sídlo, jemuž však zůstaly pevnostní prvky.

 

Levandulová farma z Jižní Moravy

V obci Starovičky vzdálené asi 35 km od Brna se můžete podívat na kousek Provance. Levandulové pole bylo vysazeno v roce 2014 s více než 40 tisíci keříky. V obci se nachází také levandulový obchůdek, kde si můžete zakoupit levandulovou kávu či bio výrobky.

 

Moravský "hobitín"

Milovníci vína a vinných sklepů jistě ocení návštěvu obce Vrbice. V průběhu několika staletí zde vyrostla lokalita vinných sklepů, která je zcela unikátní a velmi zajímavá. Jednotlivé sklepy, které tvoří celé rozsáhlé kolonie, byly vyhloubeny do pískovce tvořícího zdejší kopec. Na tomto místě snadno zapomenete, že nejste ve Středozemi, ale na Jižní Moravě.

Prohlédnout vinné sklepy si můžete také ve vedlejší obci Velké Bílovice, kde v letních měsících probíhá akce "Za vinařem". Které vinařství má zrovna otevřeno zjistíte zde.

 

Zámek Lednice

Uchvátit Vás může nejen krása lednického zámku, ale i zámecký park včetně palmového skleníku stojí za podívanou. Skleník je 92 m dlouhý a je zde možné vidět až 250 exotických rostlin. Zámek s rozhlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v ČR.

 

Mandloňová rozhledna

Tato dřevěná rozhledna nad Hustopečemi byla otevřena v roce 2012 a je vysoká 17,4 m. Je postavena v mandloňovém sadu, který vznikl v roce 1948. Za dobrého počasí je z rozhledny výhled i na alpský Ötscher.

Pokud máte rádi dobrou kávu, určitě se cestou z rozhledny zastavte v hustopečské Mandlárně na kávu, zákusek, pálenku či mandlový likér.

 

Milovníci rozhleden a výhledů si určitě vyberou i z dalších rozhleden v jihomoravském kraji.

 

Doufáme, že Vám náš krátký přehled usnadní plánování Vašeho času stráveného v Brně a budeme rádi, když nám napíšete, kde se vám líbilo a přiložíte i nějakou tu fotku z výletu :-)

 

 

Pokud nechcete vyjíždět za "hranice" Brna, určitě si vyberete z brněnských atrakcí viz článek Poprvé v Brně?